Vyhledávání v nabídce realitní kanceláře | TXT/PDA/Mobile | O realitní kanceláři | Kontakt | Služby klientům | RSS

HELP reality Brno s.r.o.

 

Váš partner na trhu nemovitostí
Titulní strana O realitní kanceláři Vyhledávání nemovitostí Služby klientům Kontakt

Slovníček

CP
Celková plocha
DB
Družstevní byt
Exkluzivita
Smluvní vztah mezi realitní kanceláří a klientem nabízejícím nemovitost, který zajišťuje, že tato realitní kancelář se o danou zakázku stará výhradně. Klient by tedy neměl (pod pokutou) svou nemovitost nabízet souběžně v jiné kanceláři ani ji realizovat přímo.
FO
Fond oprav - platba, kterou družstevník nebo i majitel bytu odvádí do společného fondu, z něhož je následně čerpáno při potřebách oprav domu
ID
Integrovaná doprava
IS
Inženýrské sítě (elektřina, voda, plyn, kanalizace)
Kauce
Částka, kterou požaduje pronajímatel po nájemníkovi před podpisem nájemní smlouvy. Při ukončení nájmu se vyúčtuje proti škodám v pronajímaném objektu a dluhům nájemníka vůči pronajímateli a zbytek se nájemníkovi vrací.
KK
Kuchyňský kout
KL
Kuchyňská linka
KN
Katastr nemovitostí
KS
Kupní smlouva
LV
List vlastnictví, vydává ho katastr nemovitostí. Jedná se o dokument, kde je popsána a vymezena nemovitost, patřící konkrétnímu majiteli.
MHD
Městská hromadná doprava
Nabývací titul
Dokument, podle kterého vlastník nemovitost nabyl (kupní smlouva, rozhodnutí o dědictví, darovací smlouva ap.)
Nájemné + en.
Nájemné plus energie. Je určena částka za měsíc, kterou nájemce platí, a v ní je obsažen nájem a služby s nájmem spojené (voda, topení apod.). Zálohy na energie (elektřina a plyn) se platí zvlášť.
Nájemné + I.
Nájemné plus inkaso. Je určena částka nájmu na měsíc a zvlášť zálohy na služby s nájmem spojené (voda, topení apod.) a zálohy na energie (elektřina a plyn)
Nájemné vč. I
Nájemné včetně inkasa. Je určena celková částka za měsíc, kterou nájemce platí, a v ní je obsažen nájem, služby s nájmem spojené (voda, topení apod.) i zálohy na energie (elektřina a plyn).
NB
Nájemní byt
NP
Nebytový prostor
NS
Nájemní smlouva
OV
Osobní vlastnictví
Podnájem
Nájem bytu od někoho, kdo má byt již pronajatý od vlastníka nemovitosti nebo u družstevních bytů od člena družstva - družstevníka, který je v tomto případě nájemcem
Prodej
Nemovitost, která je zapsaná v katastru nemovitostí se prodává - dochází ke změně vlastnictví, tedy ke změně vlastníka nemovitosti.
Pronájem
Nájem bytu od vlastníka nemovitosti
Provize
Poplatek (odměna) pro realitní kancelář. Obvykle se platí nad rámec kupní ceny a platí ji KUPUJÍCÍ. Tuto částku je třeba mít k dispozici rychle, protože jejím zaplacením si rezervujete (blokujete) vybranou zakázku pro sebe.
Převod
Převod členských práv k družstevnímu bytu. Vlastnictví k nemovitosti se nemění (vlastníkem je družstvo), přecházejí práva a povinnosti člena (členství) a obvykle i nájemní (užívací) vztah ke konkrétnímu družstevnímu bytu. K převodu dochází podpisem smlouvy o převodu a jejím předložením družstvu, nebo pozdějším dnem uvedeným v této smlouvě (neschvaluje se).
RD
Rodinný dům
Rezervace
Rezervace je obvykle realizována podpisem smlouvy mezi zájemcem a realitní kanceláří, kdy zájemce zaplatí blokační zálohu (většinou ve výši provize). Zakázka přestává být realitní kanceláří nabízena. Pokud se dodatečně zájemce rozhodne, že o zakázku nemá zájem, blokační záloha mu propadá.
RK
Realitní kancelář
SOBS
Smlouva o budoucí smlouvě kupní (tzv. předkupní smlouva)
WAW
Lokální plynové topení
WC dohromady
WC v koupelně (na rozdíl od "WC zvlášť")
WC zvlášť
WC v samostatné místnosti (na rozdíl od "WC dohromady")
ZP
Zastavěná plocha
© HELP reality Brno s.r.o., Ladova 21, 621 00, Brno, , tel.: +420 541 241 205
Vyhledávání v nabídce realitní kanceláře | TXT/PDA/Mobile | O realitní kanceláři | Kontakt | Služby klientům | RSS
CZIN.eu mattess.cz Služby a řemesla katalog odkazů SeoLink.cz Katalog 1x.cz Katalog odkazů.net